خانه عباسیان

خانه عباسیان یکی از مکان های دیدنی کاشان است که از آن به عنوان شاهکار معماری در ایران یاد می شود.این خانه تاریخی در دوره قاجاریه توسط محمدابراهیم تاجر کاشی از تاجران معروف چینی و بلور در کاشان بنا شده است.تزیینات گچ بری،نقاشی،رسمی بندی مقرنس،یزدی بندی،گره سازی از ویژگی های بارز این بناست.

باغ فین

باغ فین را باید بی شک یکی از معروف ترین جاهای دیدنی کاشان دانست.این باغ تاریخی در لیست میراث جهانی به ثبت رسیده و شهرتی جهانی دارد.میرزا تقی خان فراهانی ملقب به امیرکبیر در دی ماه سال 1230 در حمام فین کاشان کشته شد.

مسجد و مدرسه آقابزرگ کاشان

مسجد آقابزرگ و مدرسه ای که با همین نام در حوالی اش دایرشد با سرمایه شخصی حاج تقی خان خانبان جهت برگزاری نماز جماعت و مجالس درس و بحث دامادش ملا سید مهدی نراقی دوم برادر ملا احمد نراقی ملقب به اقابزرگ بنا شده است . .شبستان و صحن مرکزی،سردر،هشتی ورودی و مقصوره از جاذبه های این بنا می باشد . طراحی هوشمندانه و معماری دقیق که در تابستان های داغ نیز هوای داخل این مجموعه مطبوع و خنک است.مدرسه و مسجد آقابزرگ یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری کاشان هست.

حمام سلطان امیراحمد

حمام سلطان امیر احمد یکی از زیباترین حمام های ایران و از بهترین جاذبه های گردشگری کاشان است و قدمت آن به دوران سلجوقی و قاجار بازمی گردد.کاشی های آبی فیروزه ای و طلایی،گچ بری های هفت لایه و معماری خاص این حمام را تبدیل به یکی از برجسته ترین مکان های دیدنی ایران کرده است.سقف های طاقی،موزاییک های چشم نواز و نقاشی های دیواری از دیگر ویژگی های این حمام است.

خانه طباطبایی ها

خانه تاریخی طباطبایی ها یکی از معروفترین بناهای دورع قاجار است که در سال 1250 ه.ق به دست یکی از تاجران مشهور و ثروتمند آن دوره به نام سید جعفر طباطبایی در کاشان ساخته شد.این خانه 4720 متر مربع مساحت دارد و ساخت ان 10 سال به طول انجامیده است.سراسر خانه مملو از گچ کاری و آیینه کاری منحصر بفرد است که معماری این خانه را به یک شاهکار تبدیل کرده است.

خانه تاریخی بروجردی ها

خانه بروجردی ها بعنوان یکی از زیباترین بناهای بجامانده از دوره قاجار شناخته میشود که ساخت آن حدود 18 سال به طول انجامید.حاج آقا حسن بروجردی برای فرزندش سید مهدی از دختر حاج سید جعفر طباطبایی خاستگاری می کند.پدر دختر که از تاجران بزرگ و صاحب عمارت خانه طباطبایی بود شرط وصلت را ان میگذارد که داماد خانه ای هم تراز با خانه پدر عروس داشته باشد.این مسئله سبب می شود که ساخت خانه بروجردی ها آغاز شود.

از دیگز جاذبه های گردشگری کاشان می توان به بازار کاشان،مدرسه سلطانیه،تیمچه امین الدوله بازار،بازار صفویه کاشان،قلعه جلالی،مسجد جامع کاشان،مسجد مدرسه سلطانی،مسجد صفوی میر عماد،آرامگاه سهراب سپهری و روستاهای اطراف مانند ابیانه،قمصر و نیاسر و جاذبه های اطراف مانند کویر ابو زید اباد،کویر مرنجاب،تپه های سیلک،شهر زیرزمینی نوش آباد و کویربند ریگ نام برد.

اتاق های شاهنشین(اختصاصی)

این اتاق ها برای اقامتی رویایی در فضایی گرم و دلنشین با امکاناتی مانند سرویس چای و با فراهم نمودن فضایی شاهنشین و منحصربفرد تجربه اقامت در محیطی آرام را برای میهمانان گرامی به ارمغان می آورد.

اتاق های یک تخته و دوتخته

این اتاق ها با داشتن امکانات و تجهیزات استاندارد و به روز دنیا بصورت اتاق های یک تخته(سینگل روم)و اتاق های دئوتخته(تویین روم)با تخت های جدا و اتاق های دوتخته(دابل روم یا تخت دونفره)نیازهای اقامتی شما را در فضایی آرامش بخش برطرف می کند اقامتی به یاد ماندنی را برای شما فراهم میسازد.

قوانین اقامت در هتل ادیب:

ساعت پذیرش و ترخیص:12 ظهر تحویل اتاق به هتل ورود حیوانات خانگی به هتل ممنوع می باشد. اقامت در مجموعه هتل ادیب تنها با ارائه کارت شناسایی معتبر امکان پذیر می باشد. با توجه به اجتناب ناپذیر بودن پله بای دسترسی به قسمت های هتل شرایط جسمی افراد و سالمندان را درنظر داشته باشید.

سایر خدمات هتل

-پارکینگ با ظرفیت محدود(لطفا با هماهنگی پذیرش انجام شود) -اینترنت -تورهای گردشگری حهت بازدید از اماکم تاریخی و گردشگری(غیررایگان) -تاکسی سرویس(غیررایگان) -خدمات لاندری(غیررایگان) خدمات صندوق امانات -کانالهای ماهواره ای مجاز

صاحب اولیه این بنا روحانی فرهیخته،شاعر و صاحب مجموعه کتاب های سنگین و خطی که به کتابخانه آیت الله مرعشی اهدا می شود. فرزند ایشان اقای عندلیب می باشد که از طرف رضاشاه به او لقب عندلیب الواعظ اعطا میشود. شروع بازسازی و ساخت هتل ادیب در سال 1395 و پایان بهره برداری آن در سال 1398 می باشد. در ابتدا تصور می شد این بنا مربوط به دوران قاجار می باشد ولی درحین کار به قدرت واقعی آن که مربوط به دوران صفویه می باشد پی بردند. زلزله مهیب سال 1192 ه.ق. در واپسین سالهای حکومت زندیه شهر را ویران کرده و در دوران قاجار روی ویرانه های زلزلهبنا و خانه های جدید را بنا کردند.این عمارت بازمانده زلزله آن سالها و بازسازی قجری و ساخت نهایی آن هتل ادیب می باشد.

هتل ادیب با بافت سنتی خود یکی از بناهای بجا تاریخی بجا مانده از عصر صفوی و قدمت 250 ساله دارد که در قلب بافت تاریخی کاشان واقع شده است هتل با تمام آراستگی سنتی اش بر اساس استانداردهای بین المللی بازسازی شده است.تمامی اتاق های هتل سنتی ادیب در اطراف حیاط اختصاصی اندرونی قرار دارند که در مرکز این حیاط حوض آبی زینب بخش این خانه شده است.از مزایای هتل می توان به نزدیکی آن نسبت به اماکن تاریخی اشاره کرد.خانه ادیب درمحیطی آرامش بخش و مجهز تجربه اقامت در خانه های قدیمی ایران و آشنایی با آداب و رسوم گذشتگان احساس حضور در خانه امن خود را خواهید داشت.

متن سربرگ خود را وارد کنید